خاکستر
آرشیو
موضوع بندی
چهارشنبه 23 مهر‌ماه سال 1382
کودکان خیابانی از شیرین عبادی استقبال کردند

از میدان آزادی ترافیک غیر عادی بود و ما از آنجا تا فرودگاه پیاده رفتیم تقاطع بین جاده مخصوص و فرودگاه توسط اتومبیلهای پلیس مسدود شده بود. از سه‌راه فرودگاه به طرف ترمینال پرواز جمعیت پیاده این مسیر را طی می‌کرد و واقعا حسی که از دیدن جمعیت به من دست داد را دیر زمانی بود که از دست داده بودم .

حقیقتا انتظار این همه جمعیت را نداشتم آخرین آن شاید مراسم تشییع جنازه دکتر سحابی بود که چنین جمعیتی را دیده بودم. مخصوصا زنانی که با دسته گل به استقبال شیرین عبادی می‌رفتند همه جور قشری آمده بودند از زنان چادری تا فمنیست‌های دو آتشه از چپ‌های پیر تا تینیجر‌های امروزی و فریاد می‌زدند: »بانوی صلح جهان خوش آمدی به ایران«

 حتی بسیجی‌هایی که پلاکارد در دست از اعطای این جایزه که قبلا آن را به عرفات، پرز و رابین داده شده بود اظهار تاسف می‌کردند و در پلاکاردی نوشته بودند: «  وقتی می‌بینی دشمن برایت کف می‌زند باید بدانی که به تیم خودی گل زده‌ای.. »‌ 

کودکان خیابانی نیز با اجرای سرود ای ایران به استقبال رفته بودند .

شاید بتوان جمعیت را بین 10 تا 15 هزار نفر تخمین زد که بعد از مراسم وعذر خواهی شیرین عبادی از سخنرانی کار به شعار دادن رسید و جمعیت در عکس العمل به اظهار نظر خاتمی شعار می‌دادند :

« خاتمی شرمنده باد عبادی پاینده باد»‌ جمعیت حوالی ساعت 11:30 به طرف سه‌راه فرودگاه متفرق شد و گشت پلیس با عبارتی دلنشین از آنچه که آنها را هموطن و ایرانی غیور نام برد درخواست ترک آنجا و باز کردن مسیر برای اتومبیلها می‌کرد و نیروهای ضد شورش میدان آزادی الوان و درخشان شده را احاطه کرده بودند.

اخبار شیرین عبادی در جهان            تصاویر:  ۱  ۲ 
عکسهای از AP :                  عکسهای رویترز:
۱   ۲   ۳   ۴                           ۱  ۲  ۳  


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 265038


Webstats4U - Free web site statistics Personal homepage website counter
hit counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها