X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
خاکستر
آرشیو
موضوع بندی
یکشنبه 8 دی‌ماه سال 1387
خاطرات ویدئو Betamax


فکر کنم سال 63 بود که این دستگاه ویدئو (SONY T7) Betamaxکه اندازه تانک بود رو خریدیم عموم اینا زودتر از ما خریده بودند و دستگاه ما یه مدل بالاتر بود فرقش هم در ریموتش بود که برای آنها با یک سیم به دستگاه اصلی وصل می شد ولی مدل دستگاه ما بدون سیم کار می کرد بعد از ما اون یکی عموم هم مدل ویدئو ما رو خرید.( ای کاش قیمتش یادم بود.)

حدود 50 تا فیلم داشتیم که شامل فیلم های ایرانی ، هندی و چند تا هم فیلم خارجی بود ...  

 

خانواده پدری من عشق فیلم هندی داشتند من و خواهرم و عمو زاده ها توی همان دوران بچگی تقریبا تمام فیلم های راج کاپور و نرگس را مثل آقای 420 ، آواره ،واکسی ، سنگام... و همین طور فیلم های معروفی مثل  جانور ، زندگی، مادر هند و شعله را به دفعات دیدیم که من هنوزم دیالوگ و آهنگ های آنها را حفظم..

یه 8-7 تا فیلم ایرانی هم داشتیم سلطان قلبها ، چرخ و فلک ، گنج قارون ، پاشنه طلا و ...

یه مجموعه از شوهای رنگارنگ و شو خارجی(آن زمان به کلیپ شو می گفتیم) Boney m ، ABBA و...

فیلم خارجی کم داشتیم ولی اشک ها و لبخندها (آوای موسیقی) را شاید بالغ بر 40 بار دیدم و هنوز هم سالی یک بار می بینم. و دو قسمت بربادرفته (فیلمش اورجینال بود یکی از همسایه هامون که خلبان بود از یونان آورده بود.)  

 

کارتون سیندرلا رو خواهرم از معلم خطاطی اش گرفته بود و یه فیلم کامل از زندگی مایکل جکسون را معلم ابتدایی اش داده بود که برای اولین بار من با مایکل آشنا شدم (اون موقع هنوز ساهپوست بود.)

این دستگاه را داشتیم که تا اواخر 66 که آن را به قیمت 80 هزار تومان فروختیم با یه حساب کتاب سر انگشتی به قیمت های امروزی پول کلانی می شد و الان هم یک دستگاه خوب DVD باید همین حدود قیمت داشته باشه.

تمام این خاطرات همراه با ممنوعیت استفاده از این دستگاه در آن زمان بود چه موقع خریدن و چه موقع فروختن،آن را توی پارچه سفیدی پیچیدند و در صندوق عقب ماشین جابجا کردند.


بعدالتحریر: قیمت این دستگاه ها با اتصال سیمی 17 هزار تومان و مدل بالاتر بدون اتصال سیمی 34 هزار تومان (باتشکر از همایون پسر عمویم بابت قیمت ها)


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 264615


Webstats4U - Free web site statistics Personal homepage website counter
hit counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها