خاکستر
آرشیو
موضوع بندی
جمعه 10 بهمن‌ماه سال 1382
چرا خرابی؟ چرا بلاگ اسکای؟

در مورد عدم دسترسی به وبلاگهای بلاگ اسکای در یک ماه گذشته تقریبا هیچ خبر موثق و معتبری وجود نداشت جز توضیحات مدیریت بلاگ اسکای که در وبلاگ ماهنامه دنیای کامپیوتر و اطلاعات درج شد به این مضمون:

 « متاسفانه مدتی است در ارائه سرویس این سایت به کاربران و خوانندگان آن مشکلی بروز نموده که تلاش ما برای رفع آن هنوز به نتیجه نرسیده است. ما از این بابت از دوستان و کاربران عزیز بلاگ اسکای می‌خواهیم کمال پوزش و معذرت صمیمانه ما را بخاطر وضع بوجود آمده بپذیرند، خصوصاً با توجه به مسابقه وبلاگ های فارسی که به احتمال زیاد جمعی از برندگان از وبلاگ نویسان خوب بلاگ اسکای می باشند.به نظر می رسد بدخواهان و کج اندیشان در مورد بلاگ اسکای مرزهای ایران را درنوردیده و در مغرب زمین که مدعی مهد آزادی و تمدن است دست از شیطنت بر نمی دارند. متذکر می شویم مشکل بوجود آمده بهیچ وجه مشکل فنی نیست و در صورت حل نشدن این مشکل بی سابقه، جریان را به اطلاع تمام کاربران و وبلاگ نویسان ایرانی و خارجی خواهیم رساند. بازهم پوزش ما را پذیرا باشید.»(متن اصلی)

تا اینکه مطلبی با امضا محفوظ در خبرنامه گویا با عنوان از تعطیلی بلاگ اسکای تا چالشی در سطح امنیت ملی که فرض های پراکندهای را در این خصوص مطرح کرد و در آن صحبت از حمید رضا ذاکری از اشخاصی که گفته می‌شود در ایران مسوول یک نهادامنیتی بوده و ودر حال حاضر پناهنده است و اتهاماتی مانند دست داشتن ایران در حادثه 11 سپتامبر نقش ایران در هواپیماربایی روز یازده سپتامبر و ارتباط القاعده با تشکیلات رهبری ایران را مطرح کرده است .

گفته می‌شود شخصی حقیقی یا حقوقی به خاطر مطالب وبلاگ ذاکری و تلاش برای مسدود کردن آن، چنین پرونده ای را به راه انداخته است.

وبلاگ وی با عنوان omid57 در بلاگ اسکای موجود است و لینکهایی را به همان آدرس با پسوند های .net و .com و همچنین وبلاگ آن را داده است که با اکانتی که من استفاده کردم فیلتر شده بود که شاید به نوعی نشاندهنده صحت این خبر باشد.

 و یک خبر نگران کننده در همین رابطه از خبرگزاری فارس:  وضعیت "وب‌لاگ "در جلسه شورای فرهنگ عمومی بررسی شد.

«پیشنهاد وزارت اطلاعات درباره راهکارهای اجرایی مدیریت نظارت و هدایت وب لاگ در ایران در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح شد...»

این خبر خبرگزاری فارس اگر صحت ماهوی و عملی داشته باشد هر چند که در دنیای سایبر اجرای آن با دشواریهایی روبروست اما نشان دهنده اعلام یک وضعیت سانسور جدید از طرف این شورای به اصطلاح فرهنگ عمومی است.
(کسی می‌داند این
شورای فرهنگ عمومی چیست؟ آیا زیر مجموعه‌ای است از شورای عالی انقلاب فرهنگی ؟)
در ضمن این به این معنی است که بین قرارهای وبلاگی و خرابی بلاگ اسکای رابطه‌ای وجود ... 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 265038


Webstats4U - Free web site statistics Personal homepage website counter
hit counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها