X
تبلیغات
رایتل
خاکستر
آرشیو
موضوع بندی
پنج‌شنبه 19 تیر‌ماه سال 1382
از ادعا تا سانسور

Iranian reformist students from right to left, Reza Ameri-Nassab, Nafiseh Zarea-Kohan, Mehdi Habibi and Amin Ahmadian, members of the student umbrella group "Office of Consolidating Unity" (OCU), give a press conference at their office in Tehran(AFP/Behrouz Mehri)

به جای تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل ـ نشست مطبوعاتی دفتر تحکیم وحدت طیف علامه، پیش از ظهر دیروز با حضور تعدادی از اعضای شورای مرکزی این تشکل، در محل سازمان ادوار تحکیم وحدت برگزار شد.
بر اساس گزارش جان همینگ برای رویتر از تهران، بعد از یک کنفرانس خبری در تهران که بجای تحصن در مقابل دفتر سازمان ملل برگزار شده بود، نیروهای مسلح لباس شخصی با سه اتوموبیل به دانشجویان حمله کرده و سه عضو دفتر تحکیم وحدت را بعد از کنفرانس ربودند.
شاهدان دیگر از حمله 15 مرد مسلح خبر داده اند. این افراد که بیسیم داشته اند، ماموران پلیس را که قصد ممانعت از آنها را داشتند از سر راه خود کنار زدند.
رضا عامری نصب و آرش هاشمی دو تن از این ربوده شدگان هستند که با خشونت تمام و بد رفتاری به محل نامعلومی منتقل شدند.

حال وهوای دیروز را شاید بتوان به نوعی به یک حکومت نظامی نا نوشته تشبیه کرد اگر قانون اساسی(اصل ۷۹) برقراری حکومت نظامی را ممنوع نکرده بود قطعا دیروز شاهد برگزاری چنین حالتی می‌بودیم.
آب و برق خوابگاههای دانشجویی قطع شده بود تا دانشجویان مجبور به ترک خوابگاهاشان کنند تا مثلا امنیت برقرار شود .
دولت مدعی آزادی در مواجه با این وضعیت رسانه‌ها را مجبور به سانسور کرد(برخلاف رویه مرسوم، خبرگزاری ایسنا تاکنون (01:00) هیچ خبری پیرامون حوادث شب گذشته بر روی خروجی اینترنتی اش منتشر نکرده است، ایرنا، ایلنا، خبرگزاری فارس و سایت بازتاب نیز هیچ گزارشی از این ناآرامی ها منتشر نکرده اند)
گفته می شود که شورای عالی امنیت ملی ابلاغیه‌ای شفاهی در این مورد را به مطبوعات و خبرگزاری ها گوشزد کرده است.
سایت "خبرنامه امیرکبیر" دیروز فیلترگذاری شد
حتی وزارت ارشاد نیز به خبرگزاری ها و خبرنگاران خارجی در ایران گفته در این وورد خبری مخابره نکنند.
در صدا و سیما نیز که گویا هیچ اتفاقی در این روز نیفتاده  در سالهای گذشته باز برنامه‌ای دراین مورد پخش می‌شد ولی حالا هیچ...
با این وجود ۲۳ تیر را چنان پاس خواهند داشت که...  

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 264356


Webstats4U - Free web site statistics Personal homepage website counter
hit counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها